0produs(e)

Nu aveti nici un produs in cosul de cumparaturi

Product was successfully added to your shopping cart.

Felicitari tuturor scolilor participante in editia 2018-2019! 

Castigatorii sunt:

Locul I DEEE - Liceul Tehnologic Crisan Criscior, Hunedoara

Locul al II-lea DEEE - Scoala Gimnaziala nr. 5, Galati

Locul al III-lea DEEE - Gradinita cu Program Normal Calacea, Timis

 

Locul I DBA - Scoala Gimnaziala nr.4, Sibiu

Locul al II-lea DBA - Liceul Teoretic Nichita Stanescu, Bucuresti 

Locul al III-lea DBA - Scoala Gimnaziala Ioan Ciurea, Suceava 

  

Clasament colectare deseuri electrice

Loc Unitate de invatamant Judet Kg DEEE
1 Liceul Tehnologic Crisan Criscior Hunedoara 1700
2 Scoala Gimnaziala Nr. 5 Galati Galati 1629
3 Gradinita cu Program Normal Calacea Timis 1179
4 Colegiul Tehnic de Marina Alexandru Ioan Cuza Constanta Constanta 1157
5 Liceul Tehnic Cezar Nicolau Ilfov 1032
6 Liceul Tehnologic Sf. Nicolae Deta Timis 915
7 Liceul Teoretic Cobadin Constanta 837
8 Colegiul Tehnic Edmond Nicolau Bucuresti 680
9 Colegiul National Cuza Voda Iasi 578
10 Colegiul Tehnic Costin D. Nenitescu Bucuresti 559
11 Scoala Gimnaziala Centrala Campina Prahova 526
12 Scoala Gimnaziala Profesor Oprea Mihai Negoiesti Prahova 499
13 Gradinita Floare de colt Brad - Hunedoara Hunedoara 491
14 Colegiul Economic Maria Teiuleanu Arges 468
15 Scoala Gimnaziala Speciala Centru de Resurse si Documentare Privind Educatia Inclusiva/Integrata Cluj Cluj 447
16 Gradinita PP Nr. 12 Arad Arad 410
17 Scoala Gimnaziala Nr. 1 Sanduleni - Bacau Bacau 408
18 Scoala Gimnaziala Petre Sergescu Mehedinti 376
19 Palatul Copiilor Alexandria Teleorman 355
20 Scoala Gimnaziala Nr. 309 Bucuresti 354
21 Scoala Gimnaziala Smig Sibiu 351
22 Liceul Teoretic Nichita Stanescu Bucuresti Bucuresti 313
23 Scoala Gimnaziala Mihail  Kogalniceanu Buzau 300
24 Scoala Gimnaziala Baita de sub Codru Maramures 299
25 Gradinita P.P. Magnolia Onesti - Bacau Bacau 290
26 Scoala Gimnaziala Sura Mica Sibiu 285
27 Liceul Tehnologic N.Titulescu Medgidia Constanta 271
28 Scoala Gimnaziala Racaciuni Bacau 260
29 Liceul Tehnologic I.C.Petrescu Stilpeni Arges 259
30 Gradinita Program Normal Balteni , structura Broscari Olt 258
31 Liceul Tehnologic Aurel Rainu Dambovita 258
32 Scoala Gimnaziala Nr.134,Bucuresti Bucuresti 255
33 Liceul Teoretic Dr. Mihai Ciuca Botosani 242
34 Scoala Primara Salasu De Sus Hunedoara 240
35 Scoala Gimnaziala Adam Nicolae - Arad Arad 232
36 Scoala Gimnaziala Horia Arad 228
37 Gradinita Rita Gargarita Branesti Structura Islaz Ilfov 210
38 Gradinita cu Program Prelungit Sf Mina   200
39 Scoala Gimnaziala Iosif Pervain Alba 192
40 Gradinita Rita Gargarita Branesti- Structura Bajenari Ilfov 190
41 Scoala Gimnaziala Aristotel Crismaru Draguseni - Botosani Botosani 187
42 Scoala Gimnaziala Constantin Giurescu Chiojdu - Buzau Buzau 185
43 Scoala Gimnaziala Petros Hunedoara 185
44 Scoala Gimnaziala Simion Balint Rosia -Montana, Alba Alba 171
45 Scoala Gimnaziala Avram Iancu Sector 4 Bucuresti 165
46 Scoala Gimnaziala Ghidici Dolj 140
47 Gradinita Madre Colomba Maramures 132
48 Colegiul National Cuza Voda Vaslui 127
49 Gradinita nr. 94 Bucuresti 117
50 Scoala Gimnaziala Nr. 12 Constantin Brancusi Tg-Jiu Gorj 116
51 Liceul Tehnic Energetic Constanta Constanta 111
52 Scoala Primara Duvlea Zdrenghea Sebesel Alba 110
53 Liceul Tehnologic Cazanesti - Ialomita Ialomita 106
54 Colegiul Tehnic Traian Vuia Oradea Bihor 101
55 Scoala Gimnaziala Dan Barbilian Galati Galati 97
56 Scoala Gimnaziala nr. 20 Sector 3 Bucuresti 96
57 Scoala Primara Beclean Brasov 95
58 Scoala Gimnaziala Sirca - Iasi Iasi 90
59 Scoala Gimnaziala Nr. 2 Sibiu Sibiu 82
60 Scoala Gimnaziala Vermes - Bistrita-Nasaud Bistrita Nasaud 68
61 Scoala Gimnaziala Comuna Vadu Sapat Prahova 66
62 Gradinita Nr. 20 Samariteanul Suceava 65
63 Scoala Gimnaziala Nr.1 Perisoru Calarasi 63
64 Scoala Gimnaziala Petru Rares - Frumusita Galati 63
65 Scoala Gimnaziala Madaras Satu Mare 60
66 Colegiul National de Arta George Apostu Bacau 41
67 Scoala Mihail  Armencea Adjud Vrancea 41
68 Colegiul National Costache Negri ,Galati Galati 38
69 Afterclass Gepeto Ilfov 36
70 Colegiul National Pedagogic Stefan cel Mare Bacau Bacau 33
71 Scoala Gimnaziala Nr. 113 Bucuresti 29
72 Scoala Gimnaziala Nr. 126 Bucuresti 25
73 Colegiul Tehnic Ana Aslan Cluj-Napoca Cluj 23
74 Liceul Tehnologic Aurel Vlaicu Galati Galati 20
75 Scoala Gimnaziala Alma Sibiu 18
76 Colegiul Tehnic Carol I Bucuresti 15
77 Liceul de Arte Marin Sorescu Craiova Craiova 10
78 Liceul Tehnologic Ion Caian Romanul Bistrita Nasaud 10
79 Scoala Gimnaziala Nr. 4 Sibiu Sibiu 10
80 Scoala Gimnaziala Nr. 22 Galati Galati 7
81 Scoala Gimnaziala St. L. Roth Mosna Sibiu 5
82 Gradinita Liceului Unitarian Cluj 4
83 Gradinita cu Program Prelungit Crai Nou Bacau 2
84 Liceul Petofi Sandor Sacueni Bihor 2

 

Clasament colectare baterii uzate

Loc Unitate de invatamant Judet Kg DBA
1 Scoala Gimnaziala Nr. 4 Sibiu  Sibiu 280
2 Liceul Teoretic Nichita Stanescu Bucuresti  Bucuresti 205
3 Scoala Gimnaziala Ioan Ciurea  Suceava 130
4 Liceul Tehnologic Crisan  Hunedoara 119
5 Scoala Gimnaziala Nr. 7 Sfanta Maria Timisoara  Timis 88
6 Gradinita P.P. Magnolia Onesti  Bacau 78
7 Palatul Copiilor Alexandria Teleorman 66
8 Gradinita Nr. 20 Samariteanul Suceava 64
9 Scoala Gimnaziala Dan Barbilian  Galati 55
10 Colegiul National Elena Ghiba Birta  Arad 55
11 Scoala Gimnaziala Nr. 1 Sanduleni - Bacau Bacau 54
12 Colegiul Tehnic Ana Aslan Cluj-Napoca  Cluj 52
13 Sc.Gimnaziala Prisacan Iasi 52
14 Scoala Gimnaziala Constantin Sandu Aldea Braila Braila 46
15 Scoala Gimnaziala Ioanid  Bucuresti 44
16 Liceul Teoretic Petofi Sandor  Bihor 43
17 Scoala Mihail Armencea Adjud  Vrancea 42
18 Scoala Gimnaziala ”Profsor Oprea Mihai” Negoiesti  Prahova 41
19 Scoala Gimnaziala Nr. 309  Bucuresti 34
20 Scoala Gimnaziala Comuna Cazasu  Braila 34
21 Liceul Tehnologic Baroti Szabo David  Covasna 34
22 Colegiul Tehnic De Marina Alexandru Ioan Cuza Constanta  Constanta 34
23 Colegiul Economic Maria Teiuleanu  Arges 32
24 Liceul Teoretic Dr. Mihai Ciuca  Botosani 32
25 Colegiul National Cuza Voda  Iasi 31
26 Liceul Tehnologic Ion Caian Romanul  Bistrita Nasaud 31
27 Scoala Gimnaziala Comuna Vadu Sapat  Prahova 31
28 Gradinita Bambi-Bucuresti  Bucuresti 29
29 Scoala Gimnaziala Centrala Campina  Prahova 29
30 Scoala Gimnaziala Iosif Pervain  Alba 28
31 Gradinita Cu Program Prelungit Crai Nou  Bacau 24
32 Gradinita Cu Program Normal Calacea  Timis 24
33 Scoala Gimnaziala Nr. 5 Galati  Galati 23
34 Scoala Gimnaziala Smig  Sibiu 22
35 Liceul Tehnologic I.C.Petrescu Stilpeni Arges 21
36 Gradinita Liceului Unitarian  Cluj 21
37 Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul Tg Mures  Mures 21
38 Scoala Gimnaziala Nr. 17 Galati  Galati 20
39 Colegiul National Spiru Haret Sector 2 - Bucuresti Bucuresti 19
40 Scoala Gimnaziala Avram Iancu Sector 4  Bucuresti 19
41 Scoala Gimnaziala Nr. 2 Sibiu  Sibiu 18
42 Scoala Gimnaziala Constantin Giurescu Chiojdu - Buzau  Buzau 17
43 Scoala Gimnaziala Sirca - Iasi  Iasi 17
44 Scoala Gimnaziala Aristotel Crismaru Draguseni - Botosani  Botosani 16
45 Scoala Gimnaziala Petre Sergescu  Mehedinti 14
46 Colegiul Tehnic Traian Vuia Oradea  Bihor 13
47 Liceul Tehnologic Sf. Nicolae  Deta  Timis 20
48 Scoala Gimnaziala Nr.134,Bucuresti  Bucuresti 12
49 Scoala Gimnaziala Alma  Sibiu 10
50 Scoala Gimnaziala Petros Baru  Hunedoara 10
51 Scoala Gimnaziala Nr. 126  Bucuresti 10
52 Colegiul National Cuza Voda  Vaslui 6
53 Colegiul Tehnic Costin D. Nenitescu  Bucuresti 6
54 Colegiul National De Arta George Apostu  Bacau 6
55 Liceul Tehnologic N.Titulescu Medgidia  Constanta 6
56 Gradinita Pp Nr. 12 Arad  Arad 6
57 Scoala Gimnaziala St. L. Roth Mosna  Sibiu 5
58 Colegiul National Pedagogic Stefan Cel Mare,Bacau  Bacau 5
59 Colegiul Tehnic Edmond Nicolau  Cluj 5
60 Gradinita Madre Colomba  Maramures 5
61 Scoala Gimnaziala Madaras  Satu Mare 4
62 Liceul Teoretic Cobadin  Constanta 4
63 Scoala Gimnaziala Horia  Arad 4
64 Gradinita Rita Gargarita Branesti- Structura Bajenari Ilfov 3
65 Liceul De Arte Marin Sorescu Craiova Dolj 3
66 Gradinita Nr. 94  Bucuresti 3
67 Colegiul Tehnic Energetic Constanta  Constanta 2
68 Gradinita Floare De Colt Brad - Hunedoara Hunedoara 2
69 Scoala Gimnaziala Nr. 20 Sector 3  Bucuresti 2
70 Scoala Primara  Duvlea Zdrenghea Sebesel  Alba 2
71 Liceul Teoretic C. A. Rosetti  Bucuresti 2
72 Scoala Gimnaziala Sura Mica  Sibiu 2
73 Liceul Tehnologic N.Titulescu,Medgidia  Constanta 1
Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal